logo11.jpg    CENTRUM NATURALNYCH TERAPII – REIKI        FB.bmp   OLSZTYN  TEL +48 737 880 067

Schemat blokowy: proces: Home

Schemat blokowy: proces: Reiki

Schemat blokowy: proces: Refleksologia 
Twarzy


Schemat blokowy: proces: Świecowanie
uszu


Schemat blokowy: proces: Kobido


Schemat blokowy: proces: Kursy
Warsztaty


Schemat blokowy: proces: O mnie


Schemat blokowy: proces: Kontakt


face7.png1a.jpg1.jpg

 

 

USUI SHIKI RYOHO REIKI – NATURALNA METODA UZDRAWIANIA

Schemat blokowy: proces: Co to jest
REIKI

Schemat blokowy: proces: Jak działa
REIKI

Schemat blokowy: proces: Zabieg
REIKI

Schemat blokowy: proces: Dla kogo
REIKI

Schemat blokowy: proces: Korzyści z
REIKI

Schemat blokowy: proces: Historia
REIKI

Schemat blokowy: proces: Cennik
 

 

 


Zabieg Reiki

 

zabieg4

 

Niektórzy określają zabieg Reiki jako formę masażu energetycznego.

Podczas sesji Reiki leżysz na stole do masażu lub siedzisz na krześle, w pełni ubrany. Podczas sesji terapeuta kładzie lekko ręce na ciele lub powyżej ciała, w szeregu pozycji rąk, w tym wokół głowy i ramion, brzucha i stóp, a także w innych pozycjach w zależności od potrzeb zdrowotnych klienta.

W czasie zabiegu wskazane jest noszenie luźnego, wygodnego ubrania. Jeśli jest to możliwe, to lepiej unikać ciasnego, przynoszącego dyskomfort stroju. W razie potrzeby można się przebrać przed zabiegiem.

 

zabieg9

 

Długość czasu, przez jaki terapeuta pozostawia ręce w każdej pozycji, zależy od zapotrzebowania na energię  w danym miejscu i od odczuć odbieranych przez terapeutę.

Sesja trwa zazwyczaj ok. 60 min.

Terapeuta Reiki nie jest źródłem uzdrawiającej energii. Jest kanałem dla energii - podobnie jak wąż ogrodowy jest kanałem dla wody. Energia REIKI przepływając  przez osobę wykonującą zabieg  zasila odbiorcę.

Osoba przyjmująca zabieg pobiera tę energię i organizm robi z nią wszystko, czego potrzebuje na dany moment, aby powrócić do stanu równowagi. Jest to bardzo bezpieczna i przyjemna forma terapii.

zabieg3

 

Spodziewaj się głębokiego relaksu i poczucia rozpuszczenia napięć.

Dla większości z nas jest to zabieg bardzo relaksujący i uspakajający.

Jeśli z ufnością przyjmiesz REIKI możesz zapaść w lekki sen. Czasami klienci mają wrażenie pół snu, czegoś na wzór medytacji.

W trakcie sesji można doświadczać energii jako wrażeń, takich jak ciepło, mrowienie lub pulsowanie. Niektóre osoby nie mają żadnych odczuć, ale później dostrzegają wpływ energii Reiki na swoje samopoczucie.

Zabieg na odległość:

Reiki jako energia, nie zna ograniczeń czasu i przestrzeni. Dzięki specjalnym technikom, przekazywanym przez mistrzów, można bez ograniczeń przekazywać REIKI na odległość.

Preferuję bezpośredni kontakt z osobami potrzebującymi, ale czasem odległość lub inne ograniczenia wpływają na wybór przekazu na odległość. Wówczas dokładnie uzgadniam czas przekazu, proszę o zdjęcie i określenie miejsca pobytu. Zabiegi na odległość mogą być wsparciem dla osób które np. znajdują się w szpitalu lub potrzebują  wsparcia mentalnego w ważnym momencie życiowym np. w czasie egzaminu.

 

Zapisując się na zabieg proszę każdego o podanie informacji  na temat trwających terapii oraz  przyjmowanych środków psychoaktywnych.

Liczba zabiegów potrzebna do trwałego przywrócenia równowagi energetycznej w organizmie uzależniona jest od stanu zdrowia, kondycji psychicznej i fizycznej osoby potrzebującej wsparcia. Zwykle jest to kilka zabiegów. Pierwsze trzy najlepiej jest zrobić dzień po dniu lub jeśli jest to niemożliwe to co drugi dzień. W trudniejszych przypadkach terapia trwa dłużej.

Niektóre osoby traktują takie sesje jako źródło głębokiego relaksu i korzystają z nich pojedynczo, po wystąpieniu sytuacji stresowych lub przy przewlekłym zmęczeniu.

W dniu zabiegu nie jest wskazane spożywanie alkoholu lub środków odurzających.

Dobrze jest powstrzymać się na godzinę przed zabiegiem od palenia.

Po zabiegu najlepiej przez 15 minut następnych minut  nie prowadzić samochodu, bo można być rozkojarzonym.