logo11.jpg    CENTRUM NATURALNYCH TERAPII – REIKI        FB.bmp   OLSZTYN  TEL +48 737 880 067

Schemat blokowy: proces: Home

Schemat blokowy: proces: Reiki

Schemat blokowy: proces: Refleksologia 
Twarzy


Schemat blokowy: proces: Świecowanie
uszu


Schemat blokowy: proces: Kobido


Schemat blokowy: proces: Kursy
Warsztaty


Schemat blokowy: proces: O mnie


Schemat blokowy: proces: Kontakt


face7.png1a.jpg1.jpg

 

 

USUI SHIKI RYOHO REIKI – NATURALNA METODA UZDRAWIANIA

Schemat blokowy: proces: Co to jest
REIKI

Schemat blokowy: proces: Jak działa
REIKI

Schemat blokowy: proces: Zabieg
REIKI

Schemat blokowy: proces: Dla kogo
REIKI

Schemat blokowy: proces: Korzyści z
REIKI

Schemat blokowy: proces: Historia
REIKI

Schemat blokowy: proces: Cennik
 

 

 


Co to jest Reiki?

 

wellness-285590_1920

Reiki to japoński, starożytny system uzdrawiania - jest bezpieczną , delikatną i nieinwazyjną metodą naturalnego uzdrawiania.

 

W REIKI używa się uniwersalnej energii życiowej, energii życia. Ja uważam, że jest to energia miłości, uzdrawianie zawsze idzie w parze z miłością.

 

serce

 

W różnych częściach świata jest różnie nazywana, w Chinach – QI, w Indiach – PRANA, a w Japonii -  KI. Nie jest to bioenergoterapia, ponieważ terapeuta nie wykorzystuje własnej energii. Jest to energia krążąca we wszechświecie i wypełniająca każdy żywy organizm. Każdy z nas ma ja w sobie, ale z powodu różnych traum, napięć, stresów, przeżyć, jej przepływ może zostać  zakłócony, zablokowany. Dzięki terapii REIKI możemy przywrócić właściwy, swobodny przepływ energii w ciele, do energetyzować osłabiony organizm oraz zainicjować dalsze samouzdrawianie.  Każdy z nas ma moc samouzdrawiania, ale w niektórych okolicznościach, kiedy jesteśmy wytrąceni ze stanu równowagi, ten proces jest utrudniony.

Początki dolegliwości i chorób mają miejsce w naszych ciałach subtelnych, w energii, a dopiero potem manifestują się w ciele.

 

ciało

 

Dlatego każdemu polecam REIKI. Metoda oprócz poprawy zdrowia działa terapeutycznie przy wszelkiego rodzaju stresach, nerwicach, kłopotach ze snem. Przynosi ukojenie, spokój i relaks oraz wycisza emocje. Jest siłą leczniczą i wzmacniającą.

REIKI oznacza uniwersalną energię ożywiającą wszystko , lub inaczej boską siłę, dla innych po prostu energię uniwersalną.

REIKI jest bezpieczną, delikatną i nieinwazyjną formą naturalnego uzdrawiania opartą na energii. Często jest nazywana masażem energetycznym. Energia przepływając  przez osobę wykonującą zabieg zasila odbiorcę, usuwając blokady energetyczne oraz pobudzając procesy uzdrawiania. Zazwyczaj zabieg wykonuje się przykładając ręce do osoby potrzebującej, jednak  można uzyskać ten sam efekt trzymając ręce nad odbiorcą energii lub wykonując zabieg na odległość.

W zabiegach Reiki energia nie jest energią terapeuty, jest energią przepływającą tylko przez niego.

Reiki wraz z przepływem energii daje ciału odpocząć od codziennych stresów, pomagając powrócić do stanu równowagi i relaksu.

Bardzo ważny jest pozytywny wpływ Reiki na wszystkie sfery zarówno fizyczną, emocjonalną jak i mentalną.

Będąc w stanie głębokiego relaksu, przyjmując REIKI rozpoczynamy proces uzdrawiania wszelkich szkód spowodowanych stresem, urazami lub chorobą. Przy stosowaniu REIKI bardzo szybko powracają do zdrowia osoby po operacjach.

REIKI uzupełnia wszystkie inne rodzaje zabiegów medycznych i terapeutycznych. REIKI nie zastępuje w poważnych stanach konsultacji z lekarzem czy psychoterapeutą. Wspólne dbanie o dobrostan i zdrowie jest najlepsza drogą.

REIKI zwiększa skuteczność wszystkich innych rodzajów leczenia.

W wielu krajach zachodniej Europy zabiegi REIKI ciszą się szacunkiem i są refundowane z funduszu zdrowia. Są z powodzeniem stosowane w przychodniach, gabinetach terapeutycznych  i  szpitalach przez personel medyczny lub naturopatów.

W naszym kraju niestety, ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje sesji Reiki, ale mam nadzieję, że z czasem ulegnie to zmianie, tak aby większa liczba osób mogła skorzystać z tych zabiegów.

Podsumowując, energia życia nieustannie nas przenika. Zabiegi REIKI to naturalna siła harmonizująca. Terapia umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości.

 

reiki 3

 

Wielu naukowców prowadzi badania nad energetyką człowieka, w tym nad biopolem. Jest to pole elektromagnetyczne, które przenika i otacza każdą żywą istotę.

Polecam zapoznanie się z wynikami badań m.in. Dr. Ann L. Baldwin, badaczki REIKI, profesor fizjologii z College of Medicine na Uniwersytecie Arizona, której doskonale znane jest zjawisko biopola i podziela ona opinię, że wibracje biopola powodują dynamiczne zmiany w fizjologicznych i psychologicznych funkcjach żywej istoty.

 

Moja linia przekazu do stopnia MISTRZA UZDROWICIELA:

Mikao Usui > Chujiro Hayashi > Hawayo Takata > Wania Twan > Siostra Mariusza – Jadwiga Bugaj > Krystyna Włodarczyk – Królicka > Beata Kunikowska

Szkolenie na Mistrza Nauczyciela rozpoczęłam u p. Krystyny Włodarczyk – Królickiej, a zakończyłam u p. Bożeny Trojak.

Moja linia przekazu do stopnia MISTRZA NAUCZYCIELA:

MikaoUsui > ChujiroHayashi > HawayoTakata > Phyllis Lei Furumoto > Klaudia Hoffman >Mary Shaw > Christine Henderson >  Bruce Way > Neal Lyster > John Pickering > Martin Lee > Jacek Leszczyński > Bożena Trojak > Beata Kunikowska

 

wellness-285590_1920.jpgzabieg2.jpg