logo11.jpg    CENTRUM NATURALNYCH TERAPII – REIKI        FB.bmp   OLSZTYN  TEL +48 737 880 067

Schemat blokowy: proces: Home

Schemat blokowy: proces: Reiki

Schemat blokowy: proces: Refleksologia 
Twarzy


Schemat blokowy: proces: Świecowanie
uszu


Schemat blokowy: proces: Kobido


Schemat blokowy: proces: Kursy
Warsztaty


Schemat blokowy: proces: O mnie


Schemat blokowy: proces: Kontakt


face7.png1a.jpg1.jpg

 

 

 

                                         REFLEKSOLOGIA  TWARZY i GŁOWY

Schemat blokowy: proces: Przed
zabiegiem

Schemat blokowy: proces: Zabieg

Schemat blokowy: proces: Wskazania

Schemat blokowy: proces: Przeciw-wskazania

Schemat blokowy: proces: Korzyści
z terapii

Schemat blokowy: proces: Działania
kosmetyczne

Schemat blokowy: proces: Cennik
 

 

 

 

 


Zabieg refleksologii twarzy i głowy:

 

refleks6

 

Podczas pierwszego spotkaniu jest przeprowadzany krótki wywiad na temat problemów zdrowotnych. Następnie rozpoczyna się zabieg refleksologii twarzy i głowy, który należy do grupy najprzyjemniejszych masaży terapeutycznych.

 Osoba korzystająca z zabiegu znajduje się w pozycji leżącej, odpoczywając w miłej atmosferze, przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki i  łagodnym światłe.  W skład zabiegu wchodzą różnorodne formy pracy terapeuty na twarzy i głowie. Każda z nich jest przyjemna i kojąca. W fazie końcowej pacjent najczęściej jest pogrążony w głębokim relaksie, graniczącym z uczuciem snu.

 W trakcie zabiegu, dzięki stymulacji przez terapeutę punktów biologicznie czynnych, następuje m.in: lepsze ukrwienie, poprawiona jest sprawność nerwów, sprawniej funkcjonuje układ trawienny, gruczoły dokrewne, rozpoczyna się proces oczyszczania organizmu.

 

refleks8

 Podczas zabiegu używane są jedynie profesjonalne, naturalne kosmetyki i olejki.

 

W czasie terapii zostają pobudzane procesy samoregulacji i regeneracji  organizmu, sprzyjające wyleczeniu. Za pomocą terapii uruchamiane są procesy przyspieszające przemianę materii, oczyszczające oraz detoksykujące organizm. W trakcie masażu wydzielane są endorfiny, działające przeciwbólowo i wpływające na poprawę samopoczucia.

Pierwszy objaw po zabiegach, który można zauważyć, to wspaniałe odprężenie i zrelaksowanie. Następnie można zaobserwować oczyszczanie organizmu z toksyn i złogów (detoksykacja). Kolejnym krokiem na drodze zdrowienia jest poprawa funkcjonowania wszystkich układów w organizmie a szczególnie tych, które niedomagają.

 

Po jednym zabiegu uczucie równowagi i dystansu do świata nie utrzyma się na długo. Po kilku zabiegach proces ten zostaje utrwalony.

 

reflek2

 

Z medycznego punktu widzenia, masując twarz i głowę, poprawiamy ukrwienie, rozluźniamy napięte mięśnie, odprowadzamy limfę do naczyń chłonnych, poprawiamy napięcie skóry. Bez względu na to, czy wierzymy w meridiany, refleksy, czy po prostu w dobroczynne działanie masażu, efektem zabiegu jest poprawa samopoczucia i piękna, jędrna skóra.

 

Refleksologia twarzy i głowy jest łagodną forma terapii, z której nie wiążą się żadne niekorzystne efekty uboczne.